FAQ o handsfree do auta Parrot

O handsfree do auta Parrot
Párování handsfree sady Parrot
Montáž handsfree do auta
Řešení problémůOvládání z volantu
Opravy Parrot

O handsfree do auta Parrot

Jsou vámi dodávané sady v češtině? Všechny námi dodávané modely pocházejí z oficiální české distribuce a komunikují v češtině.

Jaký je rozdíl mezi handsfree sadami Parrot? Značka Parrot v současné době nabízí celkem 5 různých modelů handsfree sad. Všechny nabízejí velmi kvalitní bezdrátovou komunikaci s mobilním telefonem. Řada MKi 9x00 navíc umožňuje přehrávat hudbu přes bluetooth nebo z USB. Sada ck 3000 a MKi 9000 jsou bez displeje, ovládání probíhá hlasovými příkazy. Modely ck 3100 a MKi 9100 mají monochromatický displej. Vlajkovou lodí značky je Parrot MKi 9200 s barevným displejem a slotem pro SD kartu, na kterou lze nahrát až 32 GB hudby.

Která sada je nejprodávanější? Zákazníci nejčastěji volí handsfree sady s displejem. K nejoblíbenějším modelům už několik let patří Parrot ck3100 a Parrot MKi 9200.

Který Parrot je pro mne vhodný? Chcete-li hlavně telefonovat, pak je pro vás optimální sada Parrot ck 3100. Pokud vám záleží také na kvalitním poslechu hudby, zvolte raději MKi 9100 nebo MKi 9200. Stojíte-li o diskrétní umístění sady, zvolte Parrot MKi 9000 – přítomnost handsfree prozradí jen malý mikrofon na zpětném zrcátku.

Umí Parrot přehrávat hudbu? Řada Parrot MKi-9x00 ano. Přehrávat jde pomocí USB, 3,5 stereo jack, nebo prostřednictvím bluetooth.

Je možné handsfree sadu Parrot spárovat se dvěma telefony zároveň? Ano, u řady Parrot MKi 9x00 lze sadu od léta 2012 spárovat se dvěma telefony zároveň. Aby sada tuto funkci podporovala, je třeba v ní přehrát software. Tuto službu nabízejí autorizovaná servisní střediska, například: handsfree-parrot.cz.

Párování handsfree sady Parrot

Jak propojit sadu s telefonem? Na mobilním telefonu aktivujte funkci Bluetooth a dejte vyhledat periferní zařízení. Podrobnější informace najdete v návodu k vašemu mobilnímu telefonu. Zvolte váš typ handsfree sady a zadejte spojovací kód. Ten je u sady ck3000 a ck3100 z výroby nastaven na "1234" a nejde změnit. Model ck 3200 pro párování generuje vlastní kód. U řady MKi 9×00 zadejte "0000". Má-li sada displej, zobrazí se na něm hlášení „Spárování probíhá”. Po úspěšném propojení se zobrazí hlášení „Spárování proběhlo úspěšně“ a sada se připojí k telefonu.

Parrot mi nefunguje nebo se nechce spojit s telefonem. Co můžu udělat? Nejčastější příčinou je plná paměť handsfree sady. V menu Nastavení najděte spárované telefony a nadbytečné odstraňte. Pokud tento postup nepomůže, je třeba přehrát v handsfree sadě software. Tuto službu nabízíme za cenu 300 Kč.

Jak spárovat handsfree sadu s telefonem Nokia? V telefonu zadáte "Připojení", potom "Bluetooth", přejdete do prostřední volby (horní část displeje) a potom dole "Volby" a "Nový spárovaný přístroj". Jakmile telefon najde váš model handsfree sady, potvrdíte a zadáte párovací kód podle typu handsfree sady. Potom už jen potvrzujete "ANO" (2 -3 krát).

Montáž handsfree do auta

Jak dlouho trvá montáž handsfree? Běžná montáž handsfree sady trvá přibližně dvě hodiny, s ovládáním z volantu dvojnásobek.

Mohu si handsfree namontovat sám? Abyste mohli využívat všechny funkce handsfree sady, vyplatí se montáž svěřit odborné firmě. Při odborné montáži sady z oficiální distribuce se na montáž vztahuje šestiměsíční záruka.

Je k sadě Parrot ještě něco potřeba? U některých typů vozidel je třeba použít speciální adaptér mezi autorádio a sadu. Hlavním důvodem bývá slyšitelnost zvuku ze všech reproduktorů, nebo zachování originální elektroinstalace vozidla. Při objednávce montáže se pro jistotu dopředu informujte, zda je adaptér potřeba i pro váš model vozu.

Budu kromě auta k montáži handsfree potřebovat ještě něco dalšího? Pro jistotu si vezměte s sebou kód autorádia.

Jak se můžu objednat na montáž? Nejprve si rozmyslete, která sada nejlépe vyhovuje vašim potřebám. S výběrem vám v případě potřeby rádi poradíme. V kalendáři si vyberte vhodný termín. Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Na vaše dotazy se budeme snažit odpovědět co nejdříve.

Jak dlouho dopředu je potřeba se objednat? Obvyklá objednací doba činí 7 – 10 pracovních dnů. O konkrétní dostupnosti se, prosím, informujte v kalendáři.

Mám ve vozidle namontovanou handsfree sadu. Kolik stojí její demontáž? 400 Kč.

Je možné si u vás nechat sadu vymontovat z jednoho auta a rovnou namontovat do druhého? Ano, je. Cena činí 400 Kč za demontáž a 1000 Kč za montáž, takže dohromady 1400 Kč.

Jste plátci DPH? Ano.

Vystavíte mi daňový doklad? Ano, samozřejmě.

Je možné u vás platit kartou? Bohužel v současné době je platba možná pouze v hotovosti. O zavedení platebního terminálu do budoucna uvažujeme.

Opravy Parrot

Chybí mi kolečko (knoflík, čudlík) u Parrota řady MKi-9x00. Jde koupit samostatně? Bohužel nelze, je třeba koupit celý ovladač.

Mám u Parrotu ck-3100 ulomené tlačítko (přijmutí či odmítnutí hovoru). Dá se to opravit? Bohužel, tlačítko nejde koupit samostatně. Je třeba pořídit celý displej.

Mám problémy s handsfree sadou, ale nejsem z Prahy. Je možné vám ji poslat na opravu? Ano, je to možné. Sadu pošlete prostřednictvím České pošty na adresu Miroslav Čevela, Záluské 23, 158 00 Praha 5. K sadě přiložte popis závady a kontakt na vás. Po obdržení zásilky zjistíme závadu a domluvíme se na dalším postupu.

Řešení problémů

Nereaguje vám ovladač? Pokud ovladač u řady Parrot MKi 9×00 nereaguje, možná jen není spárovaný se sadou. Jak to provést? Zmáčkněte a podržte současně tato 3 tlačítka: “zelené sluchátko” – “červené sluchátko” a symbol “play/pausa”. Na displeji se objeví hláška “probíhá párování”. Tento proces je potřeba provést do 30 sekund poté, co se na displeji objeví uvítací nápis „Parrot“. V dálkovém ovladači je rovněž potřeba mít funkční baterii. Baterie je typu CR2032 a aktivně fungovat vydrží přibližně rok. Třetím důvodem je, že ovladač je připevněn na kovový podklad nebo lak s kovovými součástmi. V tom případě je potřeba ovladač přemístit jinam.

Sada je propojena s telefonem, ale dochází k častým výpadkům spojení. Co mám dělat? K problému dochází zejména u telefonů Nokia s operačním systémem Symbian (hlavně E52). Problém většinou vyřeší přehrání firmwaru handsfree sady.

Na displeji sady Parrot ck 3100 se objevuje hláška „no signal“. V čem je problém? V sadě je nutné přehrát software, což je třeba provést pomocí speciálního kabelu. Vzácně se může jednat i o závadu řídicí jednotky, kterou nelze řešit jinak než výměnou.

Nefunguje hlasové ovládání u Parrota řady MKi-9x00. Jak to opravit?
Pokud Parrot MKi-9x00 po stisknutí zeleného tlačítka místo hlasového ovládání napíše nebo řekne: "ADRESÁŘ ZANEPRÁZDNĚN" nebo "HLASOVÉ OVLÁDÁNÍ BYLO ZRUŠENO", pravděpodobně máte v telefonním seznamu svého telefonu uloženo jméno se shlukem čtyř a více souhlásek, například ČTVRTNÍČEK, CTVRTNICEK, ČTVRTEK , CTVRTEK , CTVRTE , ŠKVRNA , SKRVNA , ZMRZKA, ZMRZLINKA, apod.
Kontakt je nutné v telefonu přejmenovat, případně smazat. Poté musíte z handsfree sady odstranit spárování vašeho telefonu a znovu ho spárovat. Po nové synchronizaci kontaktu (točící se kolečko se musí dotočít) by mělo hlasové ovládání fungovat. S diakritikou a speciálními znaky, jako je například dvojtečka, středník či vykřičník, nemá sada obvykle problém.

Ovládání z volantu

Mám v automobilu originální tlačítka na volantu. Dají se využít k ovládání handsfree sady? Pro vozy značek BMW, Škoda a VW nabízíme k handsfree sadě řady MKi 9x00 možnost pořízení speciálního modulu, který dovoluje tlačítka využít. U vozů Škoda a VW, vybavených multifunkčním displejem, se informace z handsfree sady (např. jméno volajícího) zobrazují přímo na displeji automobilu.

Mám otevřeno

Přečtěte si, jak pracuji v době koronaviru

  1. Nosím roušku.
  2. Po každé práci, sahání na peníze atd. si myji ruce mýdlem a teplou vodou.
  3. Dbám na čistotu pracoviště a jeho okolí.
  4. Pracuji v rukavicích.
  5. Auto nechám před prací i po ni vyvětrat.
  6. Při kontaktu s vámi budu dodržovat dostatečný odstup.
  7. Na většině detailů se budu snažit domluvit po mailu nebo telefonu, abychom omezili osobní kontakt.
  8. Platba může proběhnout bankovním převodem (je nutné domluvit po mailu).
  9. Pokud potřebujete platit hotově, mějte u sebe pokud možno přesnou částku, kterou Vám dopředu řeknu.

 

Stránky jsou pouze katalog (není to eshop). Zboží ani služby nejdou objednat online. Zboží neposílám, pouze montuji v mojí dílně v Praze 5 - Jinonicích. Pokud máte zájem o montáž, prosím, napište mi.

Kontaktní informace

Miroslav ČevelaMiroslav Čevela

Po - Pá: 10 - 18 h

Dílna:
Rohatecká 24,

Praha 5 - Jinonice

Foto z montáží