FAQ o handsfree do auta Parrot

O handsfree do auta Parrot
Párování handsfree sady Parrot
Montáž handsfree do auta
Řešení problémůOvládání z volantu
Opravy Parrot

O handsfree do auta Parrot

Jsou vámi dodávané sady v češtině? Všechny námi dodávané modely pocházejí z oficiální české distribuce a komunikují v češtině.

Jaký je rozdíl mezi handsfree sadami Parrot? Značka Parrot v současné době nabízí celkem 5 různých modelů handsfree sad. Všechny nabízejí velmi kvalitní bezdrátovou komunikaci s mobilním telefonem. Řada MKi 9x00 navíc umožňuje přehrávat hudbu přes bluetooth nebo z USB. Sada ck 3000 a MKi 9000 jsou bez displeje, ovládání probíhá hlasovými příkazy. Modely ck 3100 a MKi 9100 mají monochromatický displej. Vlajkovou lodí značky je Parrot MKi 9200 s barevným displejem a slotem pro SD kartu, na kterou lze nahrát až 32 GB hudby.

Která sada je nejprodávanější? Zákazníci nejčastěji volí handsfree sady s displejem. K nejoblíbenějším modelům už několik let patří Parrot ck3100 a Parrot MKi 9200.

Který Parrot je pro mne vhodný? Chcete-li hlavně telefonovat, pak je pro vás optimální sada Parrot ck 3100. Pokud vám záleží také na kvalitním poslechu hudby, zvolte raději MKi 9100 nebo MKi 9200. Stojíte-li o diskrétní umístění sady, zvolte Parrot MKi 9000 – přítomnost handsfree prozradí jen malý mikrofon na zpětném zrcátku.

Umí Parrot přehrávat hudbu? Řada Parrot MKi-9x00 ano. Přehrávat jde pomocí USB, 3,5 stereo jack, nebo prostřednictvím bluetooth.

Je možné handsfree sadu Parrot spárovat se dvěma telefony zároveň? Ano, u řady Parrot MKi 9x00 lze sadu od léta 2012 spárovat se dvěma telefony zároveň. Aby sada tuto funkci podporovala, je třeba v ní přehrát software. Tuto službu nabízejí autorizovaná servisní střediska, například: handsfree-parrot.cz.

Párování handsfree sady Parrot

Jak propojit sadu s telefonem? Na mobilním telefonu aktivujte funkci Bluetooth a dejte vyhledat periferní zařízení. Podrobnější informace najdete v návodu k vašemu mobilnímu telefonu. Zvolte váš typ handsfree sady a zadejte spojovací kód. Ten je u sady ck3000 a ck3100 z výroby nastaven na "1234" a nejde změnit. Model ck 3200 pro párování generuje vlastní kód. U řady MKi 9×00 zadejte "0000". Má-li sada displej, zobrazí se na něm hlášení „Spárování probíhá”. Po úspěšném propojení se zobrazí hlášení „Spárování proběhlo úspěšně“ a sada se připojí k telefonu.

Parrot mi nefunguje nebo se nechce spojit s telefonem. Co můžu udělat? Nejčastější příčinou je plná paměť handsfree sady. V menu Nastavení najděte spárované telefony a nadbytečné odstraňte. Pokud tento postup nepomůže, je třeba přehrát v handsfree sadě software. Tuto službu nabízíme za cenu 300 Kč.

Jak spárovat handsfree sadu s telefonem Nokia? V telefonu zadáte "Připojení", potom "Bluetooth", přejdete do prostřední volby (horní část displeje) a potom dole "Volby" a "Nový spárovaný přístroj". Jakmile telefon najde váš model handsfree sady, potvrdíte a zadáte párovací kód podle typu handsfree sady. Potom už jen potvrzujete "ANO" (2 -3 krát).

Montáž handsfree do auta

Jak dlouho trvá montáž handsfree? Běžná montáž handsfree sady trvá přibližně dvě hodiny, s ovládáním z volantu dvojnásobek.

Mohu si handsfree namontovat sám? Abyste mohli využívat všechny funkce handsfree sady, vyplatí se montáž svěřit odborné firmě. Při odborné montáži sady z oficiální distribuce se na montáž vztahuje šestiměsíční záruka.

Je k sadě Parrot ještě něco potřeba? U některých typů vozidel je třeba použít speciální adaptér mezi autorádio a sadu. Hlavním důvodem bývá slyšitelnost zvuku ze všech reproduktorů, nebo zachování originální elektroinstalace vozidla. Při objednávce montáže se pro jistotu dopředu informujte, zda je adaptér potřeba i pro váš model vozu.

Budu kromě auta k montáži handsfree potřebovat ještě něco dalšího? Pro jistotu si vezměte s sebou kód autorádia.

Jak se můžu objednat na montáž? Nejprve si rozmyslete, která sada nejlépe vyhovuje vašim potřebám. S výběrem vám v případě potřeby rádi poradíme. V kalendáři si vyberte vhodný termín. Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Na vaše dotazy se budeme snažit odpovědět co nejdříve.

Jak dlouho dopředu je potřeba se objednat? Obvyklá objednací doba činí 7 – 10 pracovních dnů. O konkrétní dostupnosti se, prosím, informujte v kalendáři.

Mám ve vozidle namontovanou handsfree sadu. Kolik stojí její demontáž? 400 Kč.

Je možné si u vás nechat sadu vymontovat z jednoho auta a rovnou namontovat do druhého? Ano, je. Cena činí 400 Kč za demontáž a 1000 Kč za montáž, takže dohromady 1400 Kč.

Jste plátci DPH? Ano.

Vystavíte mi daňový doklad? Ano, samozřejmě.

Je možné u vás platit kartou? Bohužel v současné době je platba možná pouze v hotovosti. O zavedení platebního terminálu do budoucna uvažujeme.

Opravy Parrot

Chybí mi kolečko (knoflík, čudlík) u Parrota řady MKi-9x00. Jde koupit samostatně? Bohužel nelze, je třeba koupit celý ovladač.

Mám u Parrotu ck-3100 ulomené tlačítko (přijmutí či odmítnutí hovoru). Dá se to opravit? Bohužel, tlačítko nejde koupit samostatně. Je třeba pořídit celý displej.

Mám problémy s handsfree sadou, ale nejsem z Prahy. Je možné vám ji poslat na opravu? Ano, je to možné. Sadu pošlete prostřednictvím České pošty na adresu Miroslav Čevela, Záluské 23, 158 00 Praha 5. K sadě přiložte popis závady a kontakt na vás. Po obdržení zásilky zjistíme závadu a domluvíme se na dalším postupu.

Řešení problémů

Nereaguje vám ovladač? Pokud ovladač u řady Parrot MKi 9×00 nereaguje, možná jen není spárovaný se sadou. Jak to provést? Zmáčkněte a podržte současně tato 3 tlačítka: “zelené sluchátko” – “červené sluchátko” a symbol “play/pausa”. Na displeji se objeví hláška “probíhá párování”. Tento proces je potřeba provést do 30 sekund poté, co se na displeji objeví uvítací nápis „Parrot“. V dálkovém ovladači je rovněž potřeba mít funkční baterii. Baterie je typu CR2032 a aktivně fungovat vydrží přibližně rok. Třetím důvodem je, že ovladač je připevněn na kovový podklad nebo lak s kovovými součástmi. V tom případě je potřeba ovladač přemístit jinam.

Sada je propojena s telefonem, ale dochází k častým výpadkům spojení. Co mám dělat? K problému dochází zejména u telefonů Nokia s operačním systémem Symbian (hlavně E52). Problém většinou vyřeší přehrání firmwaru handsfree sady.

Na displeji sady Parrot ck 3100 se objevuje hláška „no signal“. V čem je problém? V sadě je nutné přehrát software, což je třeba provést pomocí speciálního kabelu. Vzácně se může jednat i o závadu řídicí jednotky, kterou nelze řešit jinak než výměnou.

Nefunguje hlasové ovládání u Parrota řady MKi-9x00. Jak to opravit?
Pokud Parrot MKi-9x00 po stisknutí zeleného tlačítka místo hlasového ovládání napíše nebo řekne: "ADRESÁŘ ZANEPRÁZDNĚN" nebo "HLASOVÉ OVLÁDÁNÍ BYLO ZRUŠENO", pravděpodobně máte v telefonním seznamu svého telefonu uloženo jméno se shlukem čtyř a více souhlásek, například ČTVRTNÍČEK, CTVRTNICEK, ČTVRTEK , CTVRTEK , CTVRTE , ŠKVRNA , SKRVNA , ZMRZKA, ZMRZLINKA, apod.
Kontakt je nutné v telefonu přejmenovat, případně smazat. Poté musíte z handsfree sady odstranit spárování vašeho telefonu a znovu ho spárovat. Po nové synchronizaci kontaktu (točící se kolečko se musí dotočít) by mělo hlasové ovládání fungovat. S diakritikou a speciálními znaky, jako je například dvojtečka, středník či vykřičník, nemá sada obvykle problém.

Ovládání z volantu

Mám v automobilu originální tlačítka na volantu. Dají se využít k ovládání handsfree sady? Pro vozy značek BMW, Škoda a VW nabízíme k handsfree sadě řady MKi 9x00 možnost pořízení speciálního modulu, který dovoluje tlačítka využít. U vozů Škoda a VW, vybavených multifunkčním displejem, se informace z handsfree sady (např. jméno volajícího) zobrazují přímo na displeji automobilu.

Stránky jsou pouze katalog (není to eshop). Zboží ani služby nejdou objednat online. Zboží neposílám, pouze montuji v mojí dílně v Praze 5 - Jinonicích. Pokud máte zájem o montáž, prosím, napište mi.

Kontaktní informace

Miroslav ČevelaMiroslav Čevela

Po - Pá: 10 - 18 h

Dílna:
Rohatecká 24,

Praha 5 - Jinonice

Foto z montáží